Pierwsza konferencja prasowa

25 kwietnia 2021 r. w Ośrodku Szkolenia Kierowców „Duet” w Krośnie odbyła się pierwsza konferencja prasowa przed 47. Bieszczadzkim Wyścigiem Górskim „Valvoline”.

W konferencji wzięli udział:
• Rzecznik prasowy 47. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego „Valvoline” – Mariusz Süss
• Dyrektor 47. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego „Valvoline” – Paulina Florek
• Prezes Automobilklubu Małopolskiego Krosno – Robert Szelc
• Prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia – Paweł Krajmas
• Zawodnik Automobilklubu Małopolskiego Krosno – Szymon Piękoś

Najciekawsze punkty konferencji prasowej:

Dla wszystkich uczestników!
W piątek 21 maja 2021 roku podczas Odbioru Administracyjnego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku odbędzie się „Próba Stewarta” w której każdy będzie mógł wypróbować swoje umiejętności precyzyjnej jazdy samochodem. Dla tych co jeszcze nie wiedzą: próba Stewarta polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie wytyczonej trasy samochodem z zainstalowanym na jego masce talerzem z piłeczką tenisową. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ każdy gwałtowny ruch powoduje, że piłeczka ucieka z talerza, a wtedy należy się zatrzymać, wysiąść z samochodu, włożyć piłeczkę do talerza i dopiero kontynuować jazdę. Wygrywa ten, kto jedzie wystarczająco szybko aby pokonać rywali, ale tak płynnie, że piłeczka nie ucieka z talerza. Rywalizacja w próbie Stewarta zostanie zakończona rozdanie pucharów dla zwycięzców, podczas prezentacji zawodników startujących w 47. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim Valvoline, po konferencji prasowej.

Dla zawodników!
• W Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski od sezonu 2021 zawodnikami mogą być osoby, które ukończyły 16 rok życia.
• Możliwość wystartowania w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski samochodami cross car.

Dla smakoszy!
Stowarzyszenie Polska Ekologia zapewnia, że podczas 47. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego będzie można skosztować wysokiej jakości, regionalnej i ekologicznej żywności. Realizacja finansowana z Funduszy Promocji Mięsa wieprzowego, wołowego, owczego, ryb oraz zbóż i przetworów zbożowych.

Dla mediów!
Konkurs dla dziennikarzy na najciekawszy reportaż z 47. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego Valvoline. Więcej szczegółów o konkursie już wkrótce.

25.04.2021 r. konferencja prasowa przed 47. Bieszczadzkim Wyścigiem Górskim Valvoline