47. Bieszczadzki Wyścig Górski na początek

Tych zawodów naszym sympatykom chyba nie trzeba przedstawiać – Bieszczadzki Wyścig Górski to kultowa impreza motoryzacyjna o bardzo długiej tradycji. Od ponad 40 lat doświadczeni Zawodnicy walczą tutaj o najlepsze czasy i wyjątkowe puchary. Obecna trasa o długości 4688m zlokalizowana jest na drodze krajowej nr 28, prowadzącej z Sanoka do Przemyśla, a konkretnie na jej odcinku pomiędzy Wujskiem, a Tyrawą Wołoską w Górach Słonnych.


Zeszły sezon był niezwykle trudny dla zawodników Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Rozwój pandemii uniemożliwił przeprowadzenie wielu zaplanowanych imprez. Ostatecznie na terenie naszego kraju udało się przeprowadzić zaledwie 4 rundy, z czego 2 na naszych lokalnych „Prządkach”. Część kierowców nie miała nawet okazji, by zgrać się ze swoim sprzętem. Mamy nadzieję, że niedosyt, który wszyscy poczuliśmy w poprzednim roku, zostanie zrekompensowany nawet z nawiązką. Nasz klub, wraz z resztą wyścigowej społeczności, robi w tej chwili wszystko, by maszyna, a raczej maszyny ruszyły już w połowie maja. Bieszczadzki Wyścig Górski, zaplanowany na weekend 21-23 maja, stanowić będzie 1. Rundę Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich (IHC), 1. Rundę Mistrzostw Strefy Centralnej FIA (FIA-CEZ), 1. i 2. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP), 1. i 2. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Historycznych(GSMP Hist.) oraz 5. i 6. Runda Mistrzostw Słowacji (MSR). Jak zwykle spodziewamy się licznego przyjazdu zawodników z naszego kraju, jak i państw ościennych. Trasa BWG to jedna z nielicznych w Polsce, na których można zobaczyć samochody typu Formuła. Charakterystyczne serpentyny cieszą się szczególną sympatią wielu kierowców.


Wszystkie osoby oraz firmy, które swoją działalnością chciałyby wspomóc realizację zawodów na międzynarodowym poziomie, są w naszym klubie mile widziane. Każdemu biznesowemu partnerowi staramy się zaoferować dogodne warunki współpracy. Zapraszamy zatem do kontaktu.