Tego jeszcze nie było! 100 zawodników na liście startowej „Załuża”

Inauguracja sezonu 2017 w wyścigach górskich szykuje się niesamowicie. Na liście zgłoszeń widnieje 100 zawodników, którzy w najbliższy weekend spotkają się na starcie, by rywalizować o prymat w zawodach. Wśród licznej grupy uczestników znajdują się znamienite nazwiska, świadczące o renomie imprezy.

Rywalizacja z pewnością będzie zacięta do ostatniego metra trasy wytyczonej między Wujskiem a Tyrawą Wołoską. Warto zauważyć zeszłorocznego rekordzistę Czecha Václava Janíka, któremu w kategorii samochodów z otwartym nadwoziem towarzyszyli będą m.in. Petr Vítek, Richard Mexiner, Jozef Béreš jr. czy Jiří Svoboda. Rzecz jasna, to nie jedyne atrakcje, gdyż swój przyjazd zadeklarowali zeszłoroczni zawodnicy, którzy konkurowali ze sobą do ostatniej rundy – Wyścigu Górskiego “Prządki” w Korczynie. Chodzi oczywiście o Igora Drotára i Waldemara Kluzę walczących o tytuł Mistrza Polski. W 2016 roku zwyciężył ten pierwszy. Z pewnością zatem między obydwoma zawodnikami ponownie dojdzie do zaciętej walki. Nie może także zabraknąć kierowców od lat ścigających się na trasie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Wśród doskonale zanych kibicom nazwisk pojawią się DUBAI, Grzegorz Duda, Roman Baran, BOCZEK, Janusz Jania czy Szymon Piękoś i Karol Krupa. Dwaj ostatni, to zawodnicy reprezentujący Automobilklub Małopolski, w tym sezonie będą poruszali się nowymi samochodami – Mitsubishi Lancerami.

Można zatem spodziewać się, że zawody przyniosą ogromną dawkę emocji, a rywalizacja między kierowcami będzie zacięta. Najbliższy weekend pokaże kto dobrze rokuje, kto przygotował się do sezonu, a kto zwycięży. 43. Bieszczadzki Wyścig Górski za pasem! Zapraszamy!

ENTRY LIST / LISTA ZGŁOSZEŃ